Rowerowa przygoda w Zakopanem i Tatrach

Czas na rowerową przygodę w samym sercu polskich gór, czyli trasy rowerowe Zakopane! Zakopane i Tatry to prawdziwy raj dla miłośników dwóch kółek. Zapomnij o nudnych, płaskich trasach – tutaj czekają na Ciebie wyzwania, które sprawią, że poczujesz prawdziwą rowerową euforię. Ale spokojnie, nie musisz od razu zdobywać szczytów. Mamy coś dla każdego, od początkujących po zawodowców.

Trasy rowerowe Zakopane - łatwe

Zaczynasz swoją przygodę z rowerem i chcesz ruszyć na szlaki rowerowe Tatry? Zakopane ma dla Ciebie idealne "trasy na rozgrzewkę". Spróbuj ścieżki wokół Kuźnic – to malownicza pętla o długości zaledwie 5 kilometrów, idealna na pierwszy raz. Albo wybierz się na spokojną przejażdżkę wzdłuż Białego Dunajca – ta trasa jest płaska jak stół i prowadzi przez urokliwe zakątki Zakopanego. Nie zapomnij zatrzymać się na oscypki i żurek, bo po takiej jeździe apetyt będzie murowany!

Szlaki rowerowe w Tatrach dla średnio zaprawionych

Jak już nabrałeś wprawy, pokonując łatwe trasy rowerowe Tatry, czas na coś ciekawszego. Tatry oferują mnóstwo szlaków o różnym stopniu trudności, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie. Jednym z moich ulubionych jest trasa z Kuźnic do Murowańca – to około 20 kilometrów w jedną stronę, z pięknymi widokami na Giewont i Czerwone Wierchy. Albo spróbuj pętli wokół Doliny Chochołowskiej – to już solidne 30 kilometrów, ale droga jest stosunkowo łatwa, a krajobrazy zapierają dech w piersiach.

Ekstremalne trasy rowerowe w Tatrach

Jesteś prawdziwym rowerowym twardzielem? W Tatrach znajdziesz trasy, które dadzą Ci prawdziwe wyzwanie. Spróbuj zdobyć Przełęcz Kondracką – to ponad 1000 metrów przewyższenia, ale widoki na szczyty rekompensują cały trud. A może chcesz pojechać na Halę Gąsienicową? To już prawie 1300 metrów w górę, ale po drodze czekają na Ciebie niesamowite widoki na Czarny Staw i Świnicką Przełęcz. Dla najtwardszych jest też opcja dojazdu pod sam Gerlach – to prawdziwy sprawdzian charakteru i kondycji!

Zakopane trasy rowerowe mapa

Niezależnie od tego, jaką trasę rowerową w Zakopanem i Tatrach wybierzesz, jedno jest pewne – będzie to niezapomniana przygoda. Pamiętaj tylko, żeby zabrać ze sobą mapę szlaków rowerowych w Tatrach, dobrze się przygotować i cieszyć każdym kilometrem w tych bajecznych okolicznościach przyrody. W drogę!

Zakopane to malownicze miasto położone u stóp Tatr w południowej Polsce. Znane jest jako zimowa stolica Polski, przyciągając miłośników sportów zimowych oraz turystów pragnących podziwiać piękno górskich krajobrazów. Miasto słynie z drewnianych willi w stylu zakopiańskim, charakteryzujących się bogatymi zdobieniami i ozdobnymi gontami. Krupówki, główna ulica Zakopanego, tętni życiem z licznymi sklepikami, restauracjami i straganami oferującymi lokalne przysmaki.

Ścieżki rowerowe Zakopane

Wróć do strony głównej


Nr 1: Kościelisko - Dolina Chochołowska

 

Długość 25 km, czas przejazdu 3 godz., różnica wzniesień 250 m, trasa trudna. Początek w Kirach u wylotu Doliny Kościeliskiej. Jedziemy drogą w stronę Czarnego Dunajca. W przysiółku Roztoki skręcamy w lewo do Doliny Chochołowskiej. Przez Siwą Polanę, asfaltową drogą dojeżdżamy do Hucisk. Dalej pod górę kamienistą drogą na Polanę Chochołowską cały czas przez Tatrzański Park Narodowy. Po drodze Niżnia i Wyżnia Brama Chochołowska i Wywierzysko Chochołowskie. Powrót tą samą drogą do Roztok. W Roztokach skręcamy w prawo i zaraz w lewo, przez most na Kirowej Wodzie, szutrową drogą dojeżdżamy do asfaltowej drogi. Dalej w prawo do przysiółka Groń, gdzie skręcamy w prawo i obok stadionu biatlonowego dojeżdżamy do Kir.

 

 

Nr 2: Zakopane - Witów - Dzianisz

 

Długość trasy 30 km, czas przejazdu 3,5 godz., różnica wzniesień 300 m, trasa trudna. Początek na parkingu na Polanie Szymoszkowej. Jedziemy za znakami przez wieś Kościelisko. W przysiółku Roztoki w prawo przez las szutrową drogą wjeżdżamy na polane Płazówka. Tu warto odpocząć patrząc na otoczenie Doliny Chochołowskiej. Na polanie kilka domów i urocza kapliczka. Dalej przez Witów jedziemy asfaltową dróżką do wsi Dzianisz i dalej pod górę na Gubałówkę- 1123 m. Trudy podjazdu rekompensuje wspaniały widok na Zakopane i Tatry. Zjeżdżamy drogą do Kościelisk i dalej do Zakopanego.

 

 

 

Nr 3: Harenda - Ząb - Bachledówka - Gubałówka

 

Długość trasy 35 km, czas przejazdu 4 godz., różnica wzniesień 300 m, trasa trudna. Początek trasy Ośrodek Narciarsko Rekreacyjny Harenda Zakopanewe (rower można wywieść na górę koleją) Dalej trasa wiedzie do wsi Ząb. Z Zębu jedziemy na południe na Furmanową i Gubałówkę. Cały czas piękny widok na Tatry i Zakopane. Z Gubałówki przez przysiółek Słodyczki zjeżdżamy do wsi Nowe Bystre i dalej wąską dróżką asfaltową na Bachledówkę, gdzie wielokrotnie przebywał biskup Karol Wojtyła. Piękna panorama na Tatry i Podhale. Widzimy Pisko, Babią Górę, Gorce z Turbaczem i całą grań Tatr. Dalej jedziemy przez Czerwienne do Zębu.

 

 

Nr 4: Biały Dunajec - Bukowina Tatrzańska

 

Długość 20 km, czas przejazdu 2,5 godz., różnica wzniesień 300 m, trasa trudna. Początek trasy w Białym Dunajcu przy Urzędzie Gminy. Jedziemy przez wieś i dalej przez most na Białym Dunajcu do wsi Gliczarów Dolny. Wąską, asfaltową drogą stromo pod góre do Gliczarowa Górnego. Przed nami wieś Bukowina Tatrzańska i wspaniały widok na Tatry. Tutaj skręcamy w lewo i asfaltową dróżką dojeżdżamy do przysiółka Zimni, dalej szturową drogą jedziemy na północ grzbietem między Leśnicą a Gliczarowem. Widok jak z bajki na Tatry i Podhale. Polną droga dojeżdżamy do Gliczarowa Dolnego i dalej do Białego Dunajca.

 

 

 

Nr 5: Biały Dunajec - Stołowe

 

Długość 25 km, czas przejazdu 3 godz., różnica wzniesień 300 m, trasa trudna. Początek trasy w Białym Dunajcu przy Urzędzie Gminy, dalej przez wieś, skręcamy do Gliczarowa Górnego. Jedziemy asfaltową drogą stromo pod górę do przysiółka Janasówka. Na wzniesieniu rozpościerają się wspaniałe widoki na Tatry. Jedziemy w prawo do przysiółka Stołowe i dalej w dół asfaltową dróżką do potoku Świdrowego. Następnie polną drożyną na ulicę Skupniową w Białym Dunajcu.

 

 

Nr 6: Białka - Droga Królewska - Czarna Góra

 

Długość 30 km, czas przejazdu 3,5 godz., różnica wzniesień 280 m, trasa trudna. Początek trasy w Białce Tatrzańskiej. Przez Białkę dojeżdżamy do spiskiej już wsi Trybsz, gdzie znajduje się drewniany kościółek z najstarszą polichromią z motywem tatrzańskim. Dalej przez wieś Czarna Góra do Bukowiny Tatrzańskiej. Przez przysiółek Rusiński i Głodowski Wierch dojeżdżamy do Gliczarowa Górnego, a dalej szutrową drogą, grzbietem między Leśnicą a Białką Tatrzańską dojeżdżamy do Kotelnicy. Odcinek ten nazywany jest "Drogą Krolewską" gdyż jak głosi historia, to tędy wracało wojsko Jana III Sobieskiego z Odsieczy na Wiedeń w 1683 r. Następnie przy górnej stacji kolejki zjeżdzamy do Białki Tatrzańskiej.

 

 

 

Nr 7: Małe Ciche - Tarasówka

 

Długość trasy 16 km, czas przejazdu 2 godz., różnica wzniesień 230 m, trasa trudna. Początek trasy we wsi Małe Ciche. Jedziemy przez wieś do połączenia z drogą Oswalda Balzera na Wierch Poroniec. Tu w lewo na Polane Zgorzelisko i dalej drogą leśną na Tarasówkę, znaną ze Święta Bacowskiego. Cały czas piękne widoki. Z Tarasówki stromy zjazd polną drogą do Małego Cichego.

 

 

Nr 8: Bukowina Tatrzańska - Czarna Góra - Leśnica

 

Długość trasy 40 km, czas przejazdu 4 godz., różnica wzniesień 300 m, trasa trudna. Początek trasy w Bukowinie Tatrzańskiej przy Urzędzie Gminy. Jedziemy asfaltową drogą do wsi Czarna Góra położonej już na Spiszu. Dalej przez Trybsz do Leśnicy i przez wieś pod górę do Bukowiny Tatrzańskiej. Na tym odcinku trasy rozprzestrzeniają się przepiękne widoki na Tatry. Następnie przez Rusiński Wierch zjeżdżamy pod Urząd Gminy.

 

 

Nr 9: Trasa downhillowa na Harendzie

 

Harenda stała się ciekawym punktem dla rowerzystów. Kazdy fan dwóch kółek może wybrać się na wycieczkę po trasach spacerowych. Na tych, którzy lubia adrenalinę czeka trasa downhill'owa. Przez cały sezon jest zabezpieczona materacami i oznakowana. Jeśli ktos nie lubi jeździc pod górę, może skorzystać z kolei krzesełkowej przystosowanej do przwozu rowerów. Na Harendzie znajduje sie też wypożyczalnia rowerów.

 

Mapa Ścieżek Rowerowych

Santander Bank Polska

79 1090 1838 0000 0001 3761 4285

 

SWIFT: WBKPPLPP

BIC: WBKPPLPP

IBAN: PL 79 1090 1838 0000 0001 3761 4285

 

Jeżeli życzą sobie Państwo fakturę należy poinformować o tym wcześniej, przy dokonywaniu rezerwacji  oraz podać NIP.

 

 

Serce Tatr Residence Zakopane

 

ul. Kasprusie 48

34-500 Zakopane

Tytuł wpłaty: imię i nazwisko rezerwującego

ul. Kasprusie 48

34-500 Zakopane