28 października 2019

Giewont

Każdy Polak zna tę górę choćby ze słyszenia. To prawdopodobnie najsłynniejszy i najczęściej fotografowany masyw skalny w naszym kraju. Ma swoje miejsce w legendzie i w sercu każdego, kto zobaczył te wzbudzające zachwyt i respekt turnie. Noclegi pod Giewontem to przeżycie, które pamięta się przez lata.

 

Giewont jako symbol polskich Tatr

 

Ta góra zyskała tak szczególną sławę głównie przez swoje ulokowanie. Jej najwyższy szczyt (Wielki Giewont) ma wysokość 1895 m n.p.m. Położony jest ok. 5 km na południe od centrum Zakopanego. Między nim a miastem znajduje się kilka wzniesień, zdecydowanie od niego niższych. Główna grań (czyli Długi Giewont) jest skierowana w przybliżeniu w osi wschód-zachód. Ale, co najistotniejsze, północna ściana jest szczególnie wysoka i urwista – to ok. 600 m turni wzwyż. Sprawia to, że ogromne, widowiskowe skały są świetnie widoczne z wielu miejsc w Zakopanem. Niejako dominuje nad ludźmi w dole, reprezentując surowe skały Tatr.

 

Dlatego ośrodki w Zakopanem nie omieszkują podkreślać, jeśli oferują nocleg z widokiem na Giewont. Dla wielu turystów niezapomniana jest sama możliwość spojrzenia na niego z własnego pokoju. Przykładem są apartamenty w willi Serce Tatr. Sprawdź w opisach poszczególnych pokoi, które mają widok na góry!

jeśli ktoś wybiera się na Giewont i szuka noclegu to może przyjechać do apartamentu Serce Tatr, które są dobrą bazą pod wszelkie wycieczki górskie; również, że apartamenty mają widok na Giewont

 

Giewont dla piechurów

 

Zdobycie Giewontu to punkt obowiązkowy wielu wyjazdów w góry. Dlatego szczyt w szczycie sezonu często jest bardzo zatłoczony. Prowadzi do niego tylko jedna ścieżka idąca od południa – przeciwna ściana jest zbyt stroma. Choć góra należy do łagodniejszych Tatr Zachodnich, to na szlaku znajdują się liczne łańcuchy ubezpieczające. Dostać się tam można z czterech stron:

 

  • Z Doliny Strążyskiej – to najkrótsza trasa z Zakopanego;

  • Z Doliny Małej Łąki – przez większą część trasy ta droga jest łagodniejsza;

  • Z Kasprowego Wierchu przez Kopę Kondracką (wjechanie kolejką na Kasprowy znacznie zmniejsza sumę podejść);

  • Z Kuźnic przez Halę Kondratową – trasa wzdłuż całego Giewontu, po stronie przeciwnej do Zakopanego.

 

Przed wyruszeniem w drogę pamiętajmy o podstawowych zasadach ostrożności. Sprawdźmy prognozę pogody, zabierzmy dobre buty, zapas wody i lekki prowiant. Na naładowanym telefonie miejmy zapisany numer do GOPR. Przy prędkich, wysokogórskich zmianach pogody warto pamiętać o czapce dla osłony przed silnym słońcem i pelerynie przeciwdeszczowej.

Podstawą dla wypraw na górskie szlaki jest dobra baza wypadowa. Willa Serce Tatr jest oddalona o 1,5 km od wejścia na szlak w Dolinie Strążyskiej – prostej trasy na legendarną górę. Co najlepsze, nie potrzeba nigdzie wychodzić, by ją podziwiać. Obiekt oferuje nocleg z widokiem na Giewont!


Więcej atrakcji:

Całoroczne

Na lato

Na zimę

Santander Bank Polska

79 1090 1838 0000 0001 3761 4285

 

SWIFT: WBKPPLPP

BIC: WBKPPLPP

IBAN: PL 79 1090 1838 0000 0001 3761 4285

 

Jeżeli życzą sobie Państwo fakturę należy poinformować o tym wcześniej, przy dokonywaniu rezerwacji  oraz podać NIP.

 

 

Serce Tatr Residence Zakopane

 

ul. Kasprusie 48

34-500 Zakopane

Tytuł wpłaty: imię i nazwisko rezerwującego

ul. Kasprusie 48

34-500 Zakopane